Fabrik och huvudlager Sollefteå

Thermotech, fabrik Thermotech fabrik entré

Thermotech har sin fabrik och huvudlager i Sollefteå där företaget grundades 1996.

Här hittar du:

  • Huvudlager
  • Tillverkning
  • Godsmottagning och utleveranser
  • Prefab-tillverkning
  • Kunnig personal med lång och gedigen erfarenhet

Varmt välkommen in!

0620-68 33 36

lagret@thermotech.se

Öppettider

Måndag till fredag
08:00 – 16:00

Lunchstängt
11:30 – 12:30

Lars Westerlund, Operativ chef

 

Lars Westerlund

Operativ chef

0620-68 33 41

lars.westerlund@thermotech.se

Fredrik Westerlund, Produktionschef

 

Fredrik Westermark

Produktionschef

0620-68 33 44

fredrik.westermark@thermotech.se

Tomas Danielsson, beställare

 

Tomas Danielsson

Beställare

0620-68 33 34

tomas.danielsson@thermotech.se

Börje Pierre, Produktionsberedning

 

Börje Pierre

Produktionsberedning

0620-68 33 49

borje.pierre@thermotech.se

Ove Lindström, Produktionsledare lager & plock

 

Ove Lindström

Produktionsledare lager & plock

0620-68 33 38

ove.lindstrom@thermotech.se

Mikael Backman, Lager och export

 

Mikael Backman

Lager & export

0620-68 33 42

mikael.backman@thermotech.se

Mats Sahlin, lager

 

Mats Sahlin

Lager

0620-68 33 37

mats.sahlin@thermotech.se

Mikael Johansson, lager och godsmottagning

 

Mikael Johansson

Lager & godsmottagning

0620-68 33 48

mikael.johansson@thermotech.se

Robin Frölander, lager

 

Robin Frölander

Lager

0620-68 33 36

lagret@thermotech.se

Ulf Lundin, lager

 

Ulf Lundin

Lager

0620-68 33 36

lagret@thermotech.se

Emil Danielsson, tillverkning

 

Emil Danielsson

Tillverkning

0620-68 33 47

emil.danielsson@thermotech.se

Pierre Kinisjärvi, tillverkning

 

Pierre Kinisjärvi

Tillverkning

0620-68 33 36

montering.soll@thermotech.se

Peter Sporrong, tillverkning

 

Peter Sporrong

Tillverkning

0620-68 33 36

montering.soll@thermotech.se

Patrik Ljungqvist, tillverkning

 

Patrik Ljungqvist

Tillverkning

0620-68 33 36

patrik.ljungqvist@thermotech.se

Jordi Berni Sola, tillverkning

 

Jordi Berni Sola

Tillverkning

0620-68 33 36

montering.soll@thermotech.se

Peter Hellström, tillverkning

 

Peter Hellström

Tillverkning

0620-68 33 36

montering.soll@thermotech.se

Linda Tallberg-Sjögren, tillverkning

 

Linda Tallberg-Sjögren

Tillverkning

0620-68 33 43

linda.tallberg@thermotech.se

 

Tesfu Weldegabriel

Tillverkning

0620-68 33 36

montering.soll@thermotech.se

 

Adress

Hågesta 247, 881 40 Sollefteå

 

Kontaktinformation för