Fabrik och huvudlager Sollefteå

Thermotech, fabrik Thermotech fabrik entré

Thermotech har sin fabrik och huvudlager i Sollefteå där företaget grundades 1996.

Här hittar du:

  • Huvudlager
  • Tillverkning
  • Godsmottagning och utleveranser
  • Prefab-tillverkning
  • Kunnig personal med lång och gedigen erfarenhet

Varmt välkommen in!

0620-68 33 36

lagret@thermotech.se

Öppettider

Måndag – torsdag
07:00 – 16:00

Fredag
07:00 – 15:00

Lunchstängt
11:30 – 12:30

Lars Westerlund, Operativ chef

 

Lars Westerlund

Operativ chef

0620-68 33 41

lars.westerlund@thermotech.se

Fredrik Westerlund, Produktionschef

 

Fredrik Westermark

Produktionschef

0620-68 33 44

fredrik.westermark@thermotech.se

Tomas Danielsson, beställare

 

Tomas Danielsson

Beställare

0620-68 33 34

tomas.danielsson@thermotech.se

Börje Pierre, Produktionsberedning

 

Börje Pierre

Produktionstekniker

0620-68 33 49

borje.pierre@thermotech.se

Mikael Backman, Lager och export

 

Mikael Backman

Produktionsplanering

0620-68 33 42

mikael.backman@thermotech.se

 

Mats Sahlin, lager

 

Mats Sahlin

Beredning

0620-68 33 37

mats.sahlin@thermotech.se

 

Ove Lindström, Produktionsledare lager & plock

 

Ove Lindström

Teamledare Order

0620-68 33 38

ove.lindstrom@thermotech.se

Mikael Johansson, lager och godsmottagning

 

Mikael Johansson

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 48

mikael.johansson@thermotech.se

Ulf Lundin, lager

 

Ulf Lundin

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

ulf.lundin@thermotech.se

 

Linda Tallberg-Sjögren, tillverkning

 

Linda Tallberg-Sjögren

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 43

linda.tallberg@thermotech.se

 

Patrik Nilsson, Produktions och lagerarbetare

 

Patrik Nilsson

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

patrik.nilsson@thermotech.se

 

Peter Hellström, tillverkning

 

Peter Hellström

Teamledare Tillverkning

0620-68 33 36

peter.hellstrom@thermotech.se

Emil Danielsson, tillverkning

 

Emil Danielsson

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 47

emil.danielsson@thermotech.se

Robin Frölander, lager

 

Robin Frölander

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

robin.frolander@thermotech.se

Peter Sporrong, tillverkning

 

Peter Sporrong

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

peter.sporrong@thermotech.se

Pierre Kinisjärvi, tillverkning

 

Pierre Kinnisjärvi

Teamledare Montering

0620-68 33 36

pierre.kinnisjarvi@thermotech.se

Jordi Berni Sola, tillverkning

 

Jordi Berni Sola

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

jordi.berni-sola@thermotech.se

Patrik Ljungqvist, tillverkning

 

Patrik Ljungqvist

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

patrik.ljungqvist@thermotech.se

 

Emil Holmberg

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

emil.holmberg@thermotech.se

Lucas Sundberg

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

lucas.sundberg@thermotech.se

Mikael Norlén, Produktions och lagerarbetare

 

Mikael Norlén

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

mikael.norlen@thermotech.se

Elis Törnqvist

 

Elis Törnqvist

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

elis.tornqvist@thermotech.se

Julia Persson

 

Julia Persson

Lager- och produktionsarbetare

0620-68 33 36

julia.persson@thermotech.se

 

Adress

Hågesta 247, 881 40 Sollefteå

 

Kontaktinformation för