Avdelningar Thermotech

Thermotech fabrik Sollefteå

Thermotechs fabrik och huvudlager, Sollefteå

Thermotech har sin fabrik och huvudlager i Sollefteå där företaget grundades 1996. Huvudkontor med VD, ekonomi och produktutveckling finns i Umeå. Vissa stabsfunktioner utgår från andra orter (se nedan).

0620-68 33 30

info@thermotech.se

Öppettider

Måndag till fredag
08:00 – 16:00

Ledning & stab

 

Anders Andersson, VD, ägare

 

Anders Andersson

VD, Umeå

090-12 55 82
070-590 03 50

anders.andersson@thermotech.se

IIta Pyy, HR

 

Iita Pyy

HR, Umeå

090-12 56 08

iita.pyy@thermotech.se

Thomas Gustafsson, försäljningschef

 

Thomas Gustafsson

Försäljningschef, Malmö

040-671 02 02

thomas.gustafsson@thermotech.se

Ulrika Mattisson, kommunikationsansvarig, marknad

 

Ulrika Mattisson

Kommunikationsansvarig, Sundsvall

060-64 70 94

ulrika.mattisson@thermotech.se

Tommy Fröjd, affärsutvecklare

 

Tommy Fröjd

Affärsutvecklare, Norrtälje

tommy.frojd@thermotech.se

Lotta Fröjd, affärsutvecklare

 

Lotta Fröjd

Affärsutvecklare, Norrtälje

lotta.frojd@thermotech.se

 

Ekonomi & IT

Erik Årdahl, ekonomichef, IT-ansvarig

 

Erik Årdahl

Ekonomichef / IT, Umeå

090-206 07 40

erik.ardahl@thermotech.se

Elena Makarova, redovisningsekonom

 

Elena Makarova

Redovisningsekonom, Umeå

090-12 56 03

elena.makarova@thermotech.se

Christina Spjuth-Thor, produktionsassistent

 

Christina Spjut-Thor

Redovisningsekonom, Sollefteå

christina.spjut-thor@thermotech.se

 

Produktavdelning

Kirill Makarov, produktchef

 

Kirill Makarov

Produktchef, Umeå

090-12 56 04

kirill.makarov@thermotech.se

Jens Edbladh, produktansvarig

 

Jens Edbladh

Produktansvarig, Umeå

090-699 20 12

jens.edbladh@thermotech.se

Erik Löwgren, produktansvarig

 

Erik Löwgren

Produktansvarig, Umeå

090-699 20 14

erik.lowgren@thermotech.se

Mattias Lundberg, utvecklingsingenjör

 

Mattias Lundberg

Utvecklingsingenjör, Umeå

090-699 20 13

mattias.lundberg@thermotech.se

Robert Audén, Logistik- och inköpsansvarig

 

Robert Audén

Logistik- och inköpsansvarig, Umeå

090-699 20 17

robert.auden@thermotech.se

 

Säljsupport

Lars Thunström, säljsupport

 

Lars Thunström

Säljsupport, Sundsvall

060-64 70 91

lars.thunstrom@thermotech.se

 

Adress

Spårvägen 8, 901 31 Umeä

 

Kontaktinformation för